Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-26-3
TNM6-12.7-26-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-26-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 26MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-26-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-26-3
QUANTITY
TNM6-12.7-26-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-26-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-26-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.024" (26.00mm)
Length - Overall2.024" (51.40mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-26-3
TNM6-12.7-26-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-26-3
RES SMD 43.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED TRILEVEL RED/RED/RED 3MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE MODULE 500V 35A datasheet.pdf