Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-33-1
TNM6-12.7-33-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-33-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 33MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-33-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-33-1
QUANTITY
TNM6-12.7-33-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-33-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-33-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.299" (33.00mm)
Length - Overall1.299" (33.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-33-1
TNM6-12.7-33-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-33-1
DSUB CABLE - CMP37G/AE37M/CMP37G datasheet.pdf
IC VOLTAGE COMPARATOR 5V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 750MA 24V datasheet.pdf
IC CPLD 288MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 1W TH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 550MA 670 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 13POS 2.2MM datasheet.pdf