Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-43-1
TNM6-12.7-43-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-43-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 43MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-43-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-43-1
QUANTITY
TNM6-12.7-43-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-43-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-43-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.693" (43.00mm)
Length - Overall1.693" (43.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-43-1
TNM6-12.7-43-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-43-1
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
COVER FOR CHASSIS 8X4X5.2" GRY datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SER 87KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE PLUNGR datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf