Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-54-3
TNM6-12.7-54-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-54-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 54MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-54-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-54-3
QUANTITY
TNM6-12.7-54-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-54-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-54-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height2.126" (54.00mm)
Length - Overall3.126" (79.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-54-3
TNM6-12.7-54-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-54-3
CABLE SHIELD M-F 3POS PUR 1.0M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 15.4A 10 MOHM TH datasheet.pdf