Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-63-1
TNM6-12.7-63-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-63-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 63MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-63-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-63-1
QUANTITY
TNM6-12.7-63-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-63-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-63-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height2.480" (63.00mm)
Length - Overall2.480" (63.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-63-1
TNM6-12.7-63-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-63-1
LED AMBER DIFF 3.7MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 3-8 DECODE/DEMUX HS 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC REG BCK 2.5V 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
SINGLE M8 SHORT M8 CN NPN NC datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf