Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-65-1
TNM6-12.7-65-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-65-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 65MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-65-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-65-1
QUANTITY
TNM6-12.7-65-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-65-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-65-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height2.559" (65.00mm)
Length - Overall2.559" (65.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-65-1
TNM6-12.7-65-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-65-1
TVS DIODE 7VWM 12VC SMC datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184POS .050 R/A 5V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
LM 5.00/180/20 BK datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf