Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-78-1
TNM6-12.7-78-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-78-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 78MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-78-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-78-1
QUANTITY
TNM6-12.7-78-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-78-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-78-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.071" (78.00mm)
Length - Overall3.071" (78.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-78-1
TNM6-12.7-78-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-78-1
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 5POS PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X5MM W/ADH datasheet.pdf
IC ACCEL Z-AXIS 2.5G 16SOIC datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 21 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf