Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-80-1
TNM6-12.7-80-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-80-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-80-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-80-1
QUANTITY
TNM6-12.7-80-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-80-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-80-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.150" (80.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-80-1
TNM6-12.7-80-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-80-1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL S LAM DM PAPER WH .90X.25" datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CODEWHEEL 2048CPR datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES 108.95 OHM .3W .005% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf