Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-81-1
TNM6-12.7-81-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-81-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-81-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-81-1
QUANTITY
TNM6-12.7-81-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-81-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-81-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-81-1
TNM6-12.7-81-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-81-1
CONN RCPT 60POS VERT .5MM datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.44"L X 5.28"W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 7.4MH .8A T/H datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf