Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-86-3
TNM6-12.7-86-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-86-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 86MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-86-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-86-3
QUANTITY
TNM6-12.7-86-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-86-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-86-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.386" (86.00mm)
Length - Overall4.386" (111.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-86-3
TNM6-12.7-86-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-86-3
DIODE SCHOTTKY 100V 5A POWERMITE datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 74 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FUSE INDUST 80A 500V CLASS GG datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SMD PIANO SWITCH 4 POSITION datasheet.pdf
IC RSLIC FAMILY 28PLCC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf