Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-93-2
TNM6-12.7-93-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-93-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 93MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-93-2.pdf
Availability of TNM6-12.7-93-2
QUANTITY
TNM6-12.7-93-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-93-2
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-93-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.661" (93.00mm)
Length - Overall4.161" (105.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-93-2
TNM6-12.7-93-2 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-93-2
CONN RING TONG TERM #5/16 1/0AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PROTECTOR TRIPLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
JUNC BLOCK 1/2" PASSTHRU STUD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIP CABLE 40POS datasheet.pdf
ANTENNA SMD EIA 0402 2.4GHZ datasheet.pdf