Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-98-1
TNM6-12.7-98-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-98-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 98MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-98-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-98-1
QUANTITY
TNM6-12.7-98-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-98-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-98-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.858" (98.00mm)
Length - Overall3.858" (98.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-98-1
TNM6-12.7-98-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-98-1
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .050" STR PCB datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 7.52" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
SHORT LINK PRE-ASSY INSUL 10POLE datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FAN AXIAL 225X80MM BALL 115VAC datasheet.pdf