ITT Cannon, LLC TNM6U14-0304S1L
TNM6U14-0304S1L picture photo
Mfg. Part Number
TNM6U14-0304S1L
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 7POS SCKT
Datasheet Download
TNM6U14-0304S1L.pdf
Availability of TNM6U14-0304S1L
QUANTITY
TNM6U14-0304S1L Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6U14-0304S1L
Internal Part NumberEIS-TNM6U14-0304S1L
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions7 (4 + 3 Power)
Shell Size - Insert14-0304
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6U14-0304S1L
Related LinksTNM6U14, TNM6U14-0304S1L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TNM6U14-0304S1L Details Description
Related parts for TNM6U14-0304S1L
RES 10K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 14A D2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 486VWM 777VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.3A 8HTSOP-J datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 90-180MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf