ITT Cannon, LLC TNM6U16-0019S1L
TNM6U16-0019S1L picture photo
Mfg. Part Number
TNM6U16-0019S1L
Brief Description
CONN PLUG INLINE 19POS SCKT
Datasheet Download
TNM6U16-0019S1L.pdf
Availability of TNM6U16-0019S1L
QUANTITY
TNM6U16-0019S1L Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6U16-0019S1L
Internal Part NumberEIS-TNM6U16-0019S1L
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert16-0019
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6U16-0019S1L
Related LinksTNM6U16, TNM6U16-0019S1L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TNM6U16-0019S1L Details Description
Related parts for TNM6U16-0019S1L
LED GREEN T1-3/4 RT ANG LC PCB datasheet.pdf
TIE WIRE 12" NATURAL 50LB datasheet.pdf
CONN HEADR 3MM 11POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
A5 200W 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
RES 50K OHM 2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
15POS M WAT.RESSCREEN CAP JS datasheet.pdf