Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-34-1
TNM8-15.9-34-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-34-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 34MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-34-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-34-1
QUANTITY
TNM8-15.9-34-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-34-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-34-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-34-1
TNM8-15.9-34-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-34-1
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
68645-15-CUS.HDR 2X17 datasheet.pdf
IC GATE DRVR 2CH 16NS 10TDFN datasheet.pdf
IC 16B CCD/CIS SIG PROC 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
MICRO-C SS M12 FEM 8/C D-SUB 5 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V JB 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
150UF 63V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf