Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-34-3
TNM8-15.9-34-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-34-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 34MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-34-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-34-3
QUANTITY
TNM8-15.9-34-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-34-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-34-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall2.441" (62.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-34-3
TNM8-15.9-34-3 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-34-3
CBL RIBN 22COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL MULT 20-PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16SOIC datasheet.pdf
SINTERED BAR MAG THREADED SHAFT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf