Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-51-3
TNM8-15.9-51-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-51-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-51-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-51-3
QUANTITY
TNM8-15.9-51-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-51-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-51-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall3.110" (79.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-51-3
TNM8-15.9-51-3 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-51-3
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
CONN MINI FIT JR RCPT 16POS DL datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX GRN 0.70" 5X7 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf