Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-78-1
TNM8-15.9-78-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-78-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 78MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-78-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-78-1
QUANTITY
TNM8-15.9-78-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-78-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-78-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.071" (78.00mm)
Length - Overall3.071" (78.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-78-1
TNM8-15.9-78-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-78-1
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 150V 0605 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 20KOHM 25C datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.350" 3MM 2LD datasheet.pdf
8305-6 TERMINAL STOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6.5A SYNC 14TSSO datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf