Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-87-3
TNM8-15.9-87-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-87-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-87-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-87-3
QUANTITY
TNM8-15.9-87-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-87-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-87-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall4.528" (115.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-87-3
TNM8-15.9-87-3 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-87-3
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IDC CABLE - ADM26S/AE26G/ADM26S datasheet.pdf
CONN HEADER 24PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
FUSE SEMI CONDUCTOR 700VAC 60A datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 320MA 2.8 OHM datasheet.pdf
RES 464 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 432 OHM 1% 5W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
500 TB SP PL PCB CONNECT datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 5W DO201 datasheet.pdf