Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-88-1
TNM8-15.9-88-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-88-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 88MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-88-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-88-1
QUANTITY
TNM8-15.9-88-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-88-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-88-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.465" (88.00mm)
Length - Overall3.465" (88.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-88-1
TNM8-15.9-88-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-88-1
CAP FILM 0.056UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A TO263-7 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 17POS TIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf