Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-90-3
TNM8-15.9-90-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-90-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 90MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-90-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-90-3
QUANTITY
TNM8-15.9-90-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-90-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-90-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.543" (90.00mm)
Length - Overall4.646" (118.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-90-3
TNM8-15.9-90-3 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-90-3
CAP ALUM 39000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
COVER RCWAY TC130 MD IVR10' datasheet.pdf
BOARD EVAL EXPERIMENT KS8995M datasheet.pdf
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT VERT TH HDR DR ASSY datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MICRO 100C S 3" WHT JACKS datasheet.pdf