Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-91-1
TNM8-15.9-91-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-91-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 91MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-91-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-91-1
QUANTITY
TNM8-15.9-91-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-91-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-91-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.583" (91.00mm)
Length - Overall3.583" (91.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-91-1
TNM8-15.9-91-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-91-1
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 50W datasheet.pdf
FLAT CABLE MNT SYSTEM datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 9A N-INV 8DFN datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
PCI EXP CONN 8X 0.76 3.56MM TINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 595MA 550 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO-39 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS datasheet.pdf