Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-93-1
TNM8-15.9-93-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-93-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 93MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-93-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-93-1
QUANTITY
TNM8-15.9-93-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-93-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-93-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.661" (93.00mm)
Length - Overall3.661" (93.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-93-1
TNM8-15.9-93-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-93-1
TERM BLOCK PLUG 10POS STR datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 144TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIO 1200V TO-240AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf