Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-94-1
TNM8-15.9-94-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-94-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-94-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-94-1
QUANTITY
TNM8-15.9-94-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-94-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-94-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-94-1
TNM8-15.9-94-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-94-1
IC MULTIPLEXER 4X1 20TSSOP datasheet.pdf
IC DSP 24BIT 150MHZ 196-MAPBGA datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 2000OHMS LEAD datasheet.pdf
FUSE 25A 250VAC FAST GBB CERM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC PIN datasheet.pdf
CONN MICRO SATA RCPT 15POS R/A datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf