Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-94-3
TNM8-15.9-94-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-94-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-94-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-94-3
QUANTITY
TNM8-15.9-94-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-94-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-94-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall4.803" (122.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-94-3
TNM8-15.9-94-3 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-94-3
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 97MM datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 5POS SKT A CODE datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 1.1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf