Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-99-3
TNM8-15.9-99-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-99-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-99-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-99-3
QUANTITY
TNM8-15.9-99-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-99-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-99-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall5.000" (127.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-99-3
TNM8-15.9-99-3 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-99-3
REGULATOR CURNT BSTR HORZ 27SIP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-15MM WIRE MOD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf