Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-100-1
TNM8-19-100-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-100-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 3-15/16"
Datasheet Download
TNM8-19-100-1.pdf
Availability of TNM8-19-100-1
QUANTITY
TNM8-19-100-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-100-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-100-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height3.937" (100.00mm) 3 15/16"
Length - Overall3.937" (100.00mm) 3 15/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-100-1
TNM8-19-100-1 Details Description
Related parts for TNM8-19-100-1
IDC CABLE - AKC14B/AE14G/APK14B datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X25.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 84 I/O 144EQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 5% 16W datasheet.pdf
NYLON INSL BRAZD SEAM RING TONGU datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 400MA 16SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 STEEL 5MM datasheet.pdf