Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-101-3
TNM8-19-101-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-101-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 101MM
Datasheet Download
TNM8-19-101-3.pdf
Availability of TNM8-19-101-3
QUANTITY
TNM8-19-101-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-101-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-101-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height3.976" (101.00mm)
Length - Overall5.079" (129.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-101-3
TNM8-19-101-3 Details Description
Related parts for TNM8-19-101-3
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
20W HALOGEN LIGHT WITHMAGNETBASE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC POF RECEIVER LVDS TIA+LA DIE datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf