Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-81-1
TNM8-19-81-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-81-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM8-19-81-1.pdf
Availability of TNM8-19-81-1
QUANTITY
TNM8-19-81-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-81-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-81-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-81-1
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-81-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-81-1 Details Description
Related parts for TNM8-19-81-1
LED ORANGE 0603 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf