Vishay/Dale TNPU0603110RBZEN00
TNPU0603110RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603110RBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603110RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603110RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603110RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603110RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603110RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603110RBZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603110RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603110RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603110RBZEN00
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK datasheet.pdf