Vishay/Dale TNPU060311K0AZEN00
TNPU060311K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060311K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060311K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060311K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060311K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060311K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060311K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060311K0AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060311K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060311K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060311K0AZEN00
EMITTER IR 880NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PATCHBAY 1.5RACK JACK DOCK CONN datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 34.4KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 230 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK FREQ SYNC CPU 200MHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
SAC-4P-MR/0 5-647/FS SCO BK datasheet.pdf
Low Noise, 1 GHz FastFET Op Amps IC datasheet.pdf