Vishay/Dale TNPU060311K3AZEN00
TNPU060311K3AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060311K3AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060311K3AZEN00.pdf
Availability of TNPU060311K3AZEN00
QUANTITY
TNPU060311K3AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060311K3AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060311K3AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060311K3AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060311K3AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060311K3AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060311K3AZEN00
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 20K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 22 OHM 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS M22910/7-14 datasheet.pdf
CONN,SKT,160 POS ,2MM , THRUHOLE datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf