Vishay/Dale TNPU0603124RBZEN00
TNPU0603124RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603124RBZEN00
Brief Description
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603124RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603124RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603124RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603124RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603124RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603124RBZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603124RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603124RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603124RBZEN00
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 28DIP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf