Vishay/Dale TNPU0603127RBZEN00
TNPU0603127RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603127RBZEN00
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603127RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603127RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603127RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603127RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603127RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603127RBZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603127RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603127RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603127RBZEN00
PHOTOTRANSISTOR NPN 890NM TO-18 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.205" (5.21mm) Solder datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CRIMPING TOOL FRAME ONLY datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED 4 PORT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf