Vishay/Dale TNPU0603130RAZEN00
TNPU0603130RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603130RAZEN00
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603130RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0603130RAZEN00
QUANTITY
TNPU0603130RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603130RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603130RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603130RAZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603130RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603130RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603130RAZEN00
CONN HEADER 10POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 5V 0.1UF 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 132CSBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf