Vishay/Dale TNPU0603130RAZEN00
TNPU0603130RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603130RAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603130RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0603130RAZEN00
QUANTITY
TNPU0603130RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603130RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603130RAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603130RAZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603130RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603130RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603130RAZEN00
IC TXRX LOCALTALK/EIA562 24SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 33MH PC MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf