Vishay/Dale TNPU060313K0AZEN00
TNPU060313K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060313K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060313K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060313K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060313K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060313K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060313K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060313K0AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060313K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060313K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060313K0AZEN00
CONTINUOUS BANDING 5/8" datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
OSC XO 38.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
MKP 1.5UF 5% 1600VDC DRAWING T6 datasheet.pdf