Vishay/Dale TNPU060314K0AZEN00
TNPU060314K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060314K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060314K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060314K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060314K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060314K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060314K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)