Vishay/Dale TNPU060316K9AZEN00
TNPU060316K9AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060316K9AZEN00
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060316K9AZEN00.pdf
Availability of TNPU060316K9AZEN00
QUANTITY
TNPU060316K9AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060316K9AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060316K9AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060316K9AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060316K9AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060316K9AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060316K9AZEN00
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 1023BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
OSC SO 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 55VC 8SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf