Vishay/Dale TNPU060317K4AZEN00
TNPU060317K4AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060317K4AZEN00
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060317K4AZEN00.pdf
Availability of TNPU060317K4AZEN00
QUANTITY
TNPU060317K4AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060317K4AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060317K4AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060317K4AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060317K4AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060317K4AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060317K4AZEN00
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THERM NTC 1.5KOHM 5% 1206 SMD datasheet.pdf
IC SYNC 6BIT BIN RATE MULT 16DIP datasheet.pdf
TOOLSTICK PROGRAMMING ADAPTER datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G1550 / 10 K / 3% datasheet.pdf