Vishay/Dale TNPU060317K4AZEN00
TNPU060317K4AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060317K4AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060317K4AZEN00.pdf
Availability of TNPU060317K4AZEN00
QUANTITY
TNPU060317K4AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060317K4AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060317K4AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060317K4AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060317K4AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060317K4AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060317K4AZEN00
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 98POS VERT PCB datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 900MA 40 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
RES 619 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
TV 29C 29#16 SKT RECP datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 90BGA datasheet.pdf
High-Speed (10Mbps), Fail-Safe, RS-485/RS-422 Transceivers with Slew-Rate-Limiting and 5kV ESD Protection IC datasheet.pdf