Vishay/Dale TNPU060318K0AZEN00
TNPU060318K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060318K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060318K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060318K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060318K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060318K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060318K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060318K0AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060318K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060318K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060318K0AZEN00
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 220PS .050" SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 187.5K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf