Vishay/Dale TNPU06031K10BZEN00
TNPU06031K10BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K10BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K10BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K10BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K10BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K10BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K10BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K10BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K10BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K10BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K10BZEN00
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 4.13V P-P 15% TO92-3 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1MM T/H datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC FLASH 256GBIT TBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf