Vishay/Dale TNPU06031K30AZEN00
TNPU06031K30AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K30AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K30AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K30AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K30AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K30AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K30AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K30AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K30AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K30AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K30AZEN00
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR HEAD CONNECTOR 5 PER BOX datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE THREADED 1POS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 471MA 900 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf