Vishay/Dale TNPU06031K37BZEN00
TNPU06031K37BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K37BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K37BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K37BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K37BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K37BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K37BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K37BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K37BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K37BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K37BZEN00
CONN HEADER 40POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A2015V/X 6" datasheet.pdf
CONN HOUSING 30POS .100" DUAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO204AL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 58.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf