Vishay/Dale TNPU06031K43AZEN00
TNPU06031K43AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K43AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K43AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K43AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K43AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K43AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K43AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K43AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K43AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K43AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K43AZEN00
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
FUSE RESET PTC 50V 25 OHM 110C datasheet.pdf