Vishay/Dale TNPU06031K50BZEN00
TNPU06031K50BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K50BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K50BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K50BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K50BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K50BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K50BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K50BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K50BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K50BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K50BZEN00
IC PLD 8MC 15NS 20PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 42A 1.88 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
NETWORK CABLE 8POS M12-CBL datasheet.pdf