Vishay/Dale TNPU06031K62BZEN00
TNPU06031K62BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K62BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K62BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K62BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K62BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K62BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K62BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K62BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K62BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K62BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K62BZEN00
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR ENCL datasheet.pdf
CABLE TIES 290/3.6 NATURAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
BOTTOM, TUBE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
26500 4C 4#12 P TH RECP WC datasheet.pdf
10000UF 25V 35X54 85C ST datasheet.pdf