Vishay/Dale TNPU06031K62BZEN00
TNPU06031K62BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K62BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K62BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K62BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K62BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K62BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K62BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K62BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K62BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K62BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K62BZEN00
IC TRANSCEIVER 485/422 SMT 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN DIN C/2 FEMALE 48CKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES 3.65M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf