Vishay/Dale TNPU06031K69BZEN00
TNPU06031K69BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K69BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K69BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K69BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K69BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K69BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K69BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K69BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K69BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K69BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K69BZEN00
SWITCH VOLT-SELECT PCB MNT 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A 8DFN datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRAND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
XCEDE HD 3W RGHT 6PVH 4C datasheet.pdf
IC LNB BIAS SWITCH U-QFN3030-16 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf